Druhá návštěva Střední zdravotnické školy Cheb

Dnes žáci osmého ročníku navštívili Střední zdravotnickou školu v Chebu. V rámci exkurze jsme navštívili Krajskou hygienickou stanici v Chebu. Zde žáci seznámili s metodami zkoumání kvality pitné a bazénové vody, s metodami měření kvality vzduchu a s blahodárnými účinky, kterými na nás působí sluneční záření.
Po návštěvě KHS jsme se vrátili do budovy zdravotní školy, kde děti čekalo několik stanovišť, kde si nejen prověřili svoje dosavadní znalosti o lidském těle, ale načerpali i nové informace, které využijí v dalším studiu.
Nejvíce děti zaujalo povídání o posilování těla, které proběhlo přímo v posilovně školy. Pro mnohé bylo zajímavé poznání, zda mají, či nemají ploché nohy. Žáci si mohli vyzkoušet speciální oblek, který simuluje fyzický stav starého člověka. Všechna stanoviště byla zajímavá a měla pro žáky praktický přínos.

Fotky z akce

B. Dúcka

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.