Čtenářská soutěž na 1. stupni

Četba má pro život velký význam. Čtení a porozumění čtenému textu je základem všech aktivit našeho života. A proto se v pátek 4. dubna odpoledne na prvním stupni naší školy četlo. Uskutečnilo se školní kolo čtenářské soutěže “Malý čtenář”.
Tato soutěž ukázala dětem, že lze strávit krásné odpoledne i nad knihou – bez televize či počítače. Během pár desítek minut jsme nahlédli do několika knih, děti četly pohádky, příběhy o dětech i o zvířátkách.
Porotkyně měly nelehkou roli. Musely pozorně sledovat správnost čteného textu, posoudit plynulost čtení, správnost intonace, zřetelnou výslovnost, schopnost dramatizace přímé řeči v textech a následně i vyprávění.
Žáci byli dobře připraveni a zaslouží si za své výkony velkou pochvalu. Všem, kteří se této soutěže zúčastnili děkuji a výhercům gratuluji.

Výherci v jednotlivých třídách:
1. třída:
1. Kateřina Vrabcová
2. Natálie Sobotíková
3. Jan Hadari

2. třída:
1. Pavel Kyzman
2. Natálie Bittová
3. Jakub Halla

3. třída:
1. Kristýna Kičová
2. Jan Tutter
3. Jiří Sikorský

4. třída:
1. Karolína Hladká
2. Patrik Buchta
3. Elizabeth Mařasová

foto 1. třída
foto 2. třída
foto 3. třída
foto 4. třída

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, Vědomostní soutěže. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.