Výlet 9. třídy

9. třída si v loňském roce v projektu „Babičko, nauč mě“ vybrala za odměnu třídenní cyklistický výlet. Protože byl tento projekt považován, spolu s projektem „Hody v Deblíně“, za nejzdařilejší, přispěl žákům na vybranou odměnu Nadační fond Tesco.
Rozhodli jsme nevyrazit na kola hned v září, ale spojit akci se školním výletem na konci roku. Nyní si užíváme 4 dny v Nových Hutích na Šumavě. Výlet jsme mohli uskutečnit i díky podpoře Obce Dolní Žandov, která nám zapůjčila autobus pouze za úhradu pohonných hmot a mýtného. Vlakem a následně autobusem by nebylo jednoduché 10 kol do Hutí přepravit.
Máme za sebou prvních 23 km. Vybrali jsme si trasu Nové Hutě – Chalupská slať – Knížecí pláně. Dnes máme v plánu „zdolat“ Kvildu a pramen Teplé Vltavy.
9.5. Pramen Vltavy pokořen (35 km). Ztráty: jeden pravý pedál 🙂
10.5. Zdoláno Povydří (Nové Hutě – Horská Kvilda – Zhůří – Svojše – Čeňkova Pila 26 km; Čeňkova Pila – Turnerova chata – Antýgl 7 km pěšky; Antýgl – Filipova Huť)
11.5. Nové Hutě – Pláně – Zadov – Churáňov (10 km)
Foto – 1. den

Foto – 2. den

Foto – 3. den

Foto – 4. den

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.