Výlet do Prahy – 8. třída

Již od středověku měla Praha pověst jedno z nejkrásnějších měst na světě a byly jí dávány přívlastky „zlatá“, „stověžatá“, „koruna světa“, „kamenný sen“. Proto se naši žáci z 8. třídy vydali za poznáním tohoto zajímavého města. Viděli spoustu zajímavých historických budov např. Staroměstskou radnici s Orlojem, Karlův most, Pražský hrad a nenechali si ujít ani pověst Pražského hradu, Prašnou bránu, Katedrálu sv. Víta, Starý kostel sv. Mikuláše, Baziliku sv. Jiří a Lobkovický palác. Ve Zlaté uličce žáci nakoukli do domků, kde žili a pobývali známé osobnosti jako spisovatel Franz Kafka a Jaroslav Seifert. Další cesta nás zavedla ke Starému královskému paláci, kde si prohlédli Vladislavský sál. Na závěr našeho výletu jsme si v Butovicích zahráli Laser Game. Hra nás natolik nadchla, že jsme si změřily své síly ještě v dalším kole. Příjemně unavení jsme nasedli do vlaku a zamířili ke svým domovům. Výlet se nám velmi vydařil a už teď se těšíme na další.
Foto

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.