Za branami vězení

V úterý 26.2. se mohou žáci 6.-9. ročníku těšit na besedu „Za branami vězení“; vstupné na tuto akci je 50 Kč. Beseda se uskuteční přímo u nás ve škole.
Žáci vyslechnou rozhovor sociálního pracovníka o.s. Za branou s bývalým vězněm, dostanou příležitost položit otázky, na které hledají odpověď. Pochopí, jak je snadné dostat se na scestí a jak obtížný je návrat zpátky.

Cílem 60ti minutové besedy je, aby si žáci uvědomili, jak se člověk může dostat do vězení a co ho v něm čeká. Získají základní informace o vězeňském systému v České republice, dostanou možnost zamyslet se nad svými postoji k právu a trestu.

Zdroj: www.bludistekv.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.