Pomůcky pro prvňáčky

Pomůcky pro prvňáky – šk rok 2016/2017

Milé děti a rodiče, předkládám soupis pomůcek pro budoucí prvňáčky. Věřím, že jejich pořizováním se zkrátí čas, který zbývá do prvních školních dnů.

• aktovka, penál; přezůvky (pevnější, pohodlné), cvičební úbor (nejlépe do pytlíků k tomu určených; lepší dlouhé kalhoty – vyhneme se zraněním na parketách v tělocvičně); kufřík nebo krabice na výtvarnou výchovu; obaly na sešity a učebnice je lépe kupovat až je dostanete (velký formát A4 bývá běžně bez problémů, menší formáty raději počkejte; prosím o průhledné obaly kvůli přehlednosti a orientaci v sešitech)

PENÁL: alespoň 5 základních barev kvalitnějších, měkkých pastelek; 2 ks tužky č. 2 nebo takových, které jsou určené pro první psaní (STABILO EASY, KOH-I-NOOR Triograph apod.), dobrá guma, ořezávátko, malé tuhé lepidlo a dobré nůžky. Psací pera zatím kupovat nemusíte, jejich čas přijde. Můžete přidat malé podtrhávací pravítko.

Kufr (krabice) na VV a ČaSP:
• pracovní podložku na lavici (nebo igelit. ubrus – cca 50x50cm)
• zástěrku nebo staré tričko
• temperové barvy (malá sada) s paletou; vodové barvy
• alespoň 2 ploché štětce (slabší č. 4 a silnější č. 9)
• alespoň 2 kulaté štětce (slabší č. 4 a silnější č. 8
• stabilní kelímek na vodu, savý hadřík
• 10 ks čtvrtek A4 (radím podepsat tužkou)
• 5 ks čtvrtek A3 (radím podepsat tužkou)
• sada barevných papírů
• 5 ks špejlí

JINÉ POMŮCKY
• zásobník na písmenka a číslice (desky)
• desky na sešity (A4 i A5)
• modrý a černý tenčí stíratelný fix (např. CENTROPEN) – budeme používat na stíratelné tabulky
• ručník s poutkem

Doporučuji vše – včetně desek, dražších pastelek apod. – dobře podepsat (např. nesmazatelným fixem na CD apod.).
Sešity, učebnice i deníčky dětem objednáme ve škole, vše dostanou první školní den.
Můžete pořídit blok či sešit bez linek na volné chvilky.
Přidejte do aktovek talismánek pro štěstí, dobrou náladu a pěknou motivaci! Pokud budete mít jakékoliv dotazy, neváhejte mě kontaktovat na masarovicova@zsdolnizandov.cz.

Přeji pevné nervy, pohodu a klid v nastávajícím nelehkém období!
Těším se na setkání s Vámi!

M. Masarovičová.

Příspěvek byl publikován v rubrice 8. třída, Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.