Projekt Pohoda

Pohoda

Projekt Pohoda chce učitele i žáky podpořit v tom, aby se všichni ve své škole cítili co možná nejlépe.

Scio věří, že pokud se podaří vyjasnit vzájemná očekávání učitelů a žáků, přesvědčit žáky o tom, že školní pravidla mají smysl a že dobré vztahy mezi žáky i mezi žáky a učiteli podporují dobré klima ve škole. Klima (pohodu či nepohodu) tvoří především jednotlivé třídy. Učitel má v tomto možná netušené možnosti, o nichž možná ani neví.

Už víme, že děti, které se na své škole a ve své třídě cítí dobře, „v pohodě“, jsou také přístupnější k tomu, aby plnily úkoly, které jim učitelé zadávají. Lépe se učí a jsou více odhodlané uspět a dále se vzdělávat.

Učitelé mají mít dostatek informací a zkušeností, aby věděli, jak udržet pořádek, řešit konflikty nebo závažnější věci ve třídě. Mají právo prožívat své emoce a s někým je sdílet. Učitelé, kteří se do školy těší, naučí více a lépe, a ještě je to baví!

Proto Scio přichází s Pohodou. Pohoda, to je nový projekt pro základní školy. A dokonce zdarma. Scio chce Pohodu pro žáky i pro učitele.
stránky projektu

Příspěvek byl publikován v rubrice Projekt Pohoda - Scio. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.