Babičko,…

IMG_3393

Společný poznávací výlet na Horní hrad – loučení s projektem

V pátek 24.5. jsme se při plnění projektu s našimi babičkami setkali naposledy. Vyrazili jsme společně na Horní hrad, který od roku 2000 vlastní pan Pavel Palacký. Až v pátek jsme viděli, jak výběr právě tohoto hradu „sedí“ do našeho projektu. Dal dohromady partu lidí, kteří chtějí přispět k záchraně hradu a pomáhají bez ohledu na finanční odměnu. Vzhledem k tomu, že se mnoho desítek let do hradu neinvestovalo, dnes má každý návštěvník možnost zažít na vlastní kůži „Jak se staví hrad“. Je neuvěřitelné, s jakým nasazením budují majitelé s partou nadšenců hrad a snaží se ho dát do původního stavu. Návštěvu hradu jsme zahájili prohlídkou arboreta, kde si užily zejména babičky. Spoustu rostlin znaly a našemu průvodci kladly záludné otázky. Pak jsme pokračovali programem „Jak se staví hrad“ a prohlédli si vnitřní prostory Horního hradu. Návštěvu jsme ukončili výstupem na hradní věž, a jak je vidět z fotografií, vystoupali jsme všichni . Víme, že máme velmi statečné babičky. Přesto nás odměna pro nejstarší účastnici společného „výstupu“ od našeho průvodce, ředitele arboreta Jakuba Hejtíka, překvapila. Po prohlídce jsme se ještě rychle občerstvili. Klobásy, grilované hradní čeládkou, nám všem chutnaly. A pak už rychle domů. Na odpoledne byla v Žandově naplánovaná další akce „Májové zpívání“ v kostele, kde některá naše děvčata vystupovala. Bylo neuvěřitelné, že si babičky stačily po náročném dopoledni odpočinout a přišly si poslechnout a podpořit školní pěvecké sbory. V kostele zazněly od menších dětí písničky Svěráka – Uhlíře a od starších děvčat muzikálové melodie. Přeji nám všem takových úžasných dnů víc.

Fotky z poslední akce „Babičko, nauč mě…“:   fotky z návštěny Horního hradu

Příspěvek byl publikován v rubrice Projekt Extra třída - Babičko, nauč mě.... Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.